Skip to Main Content

Naše společnost

 • Kdo jsme

  Společnost inspirovaná vodícím psem

  Dnes, společnost Hill's Pet Nutrition Inc. pokračuje dále v tradici spojené s touto péčí, která začala již v roce 1939 díky jednomu významnému veterináři. Naše značky Prescription Diet™ a Science Plan™nabízí výživu pro psy a kočky té nejvyšší kvality. Lidem a jejich zvířátkům na celém světě poskytujeme individuální péči.

  Výroba krmiva pro psy a kočky Hill's™ byla zahájena v roce 1939. Dr. Mark L. Morris Sr. věřil, že určité nemoci psů a koček lze vyléčit pomocí pečlivě vybrané výživy. Jeho myšlenky měly ve veterinárním světě velmi vizionářský charakter, a tak Dr. Mark L. Morris Sr. brzy dostal příležitost k potvrzení své teorie.

  Mladý slepý muž jménem Morris Frank požádal Dr. Morrise, jestli by se mohl pokusit zachránit jeho vodícího psa Buddyho, který trpěl selháním ledvin. Výsledkem snahy Dr. Morrise byla formulace výživy, která se stala prvním produktem v řadě Prescription Diet společnosti Hill's, v rámci terapeutické stravy, a úplně první výživou na světě, která pomáhá psům s onemocněním ledvin. Brzy nato byla založena společnost Hill's Pet Nutrition a nový obor klinické výživy se rychle rozšířil. Tato první léčebná dieta byla předchůdcem Hill's™ Prescription Diet™ k/d™, která se prodává dodnes.

  Vize

  Naší vizí je vést celosvětový trh prémiových krmiv z naší pozice uznávané přední světové společnosti v oblasti péče o výživu a zdraví společenských zvířat. Jinými slovy, stejně jako náš zakladatel Dr. Mark Morris starší i my jsme přesvědčeni, že správná výživa je nezbytná pro dlouhý a zdravý život domácích mazlíčků. Chceme, aby lidé na celém světě věděli, že produkty Hill's jsou nejlepšími krmivy, jaké mohou majitelé svým mazlíčkům dát.

  Mise

  Naším posláním je pomáhat obohacovat a prodlužovat speciální vztahy mezi lidmi a jejich domácími mazlíčky.

  Filozofie

  Věříme, že všechna zvířata, o která pečujeme, si po celý život zaslouží naši lásku a péči. Proto jsme velice pyšní na to, že naše krmiva mohou změnit Vašemu mazlíčkovi život. Zavazujeme se, že budeme vždy dbát na pohodu a spokojený život zvířat.

  Závazek Hill's™ vše pro pohodu zvířat

  Věříme, že kvalitní péče o domácí zvířata zahrnuje optimální výživu, veterinární péči, denní cvičení a obohacující prostředí plné lásky. Všechna zvířata v Hill's Pet Nutrition žijí v takovém prostředí. Používáme pouze šetrné neinvazivní metody, které jsou nutné k rozvoji nutričních technologií tak, aby psi a kočky mohli žít delší zdravý život. Naše objevy se nedají srovnávat s ostatním krmivářským průmyslem. Naši společnost a reputaci jsme vybudovali na základě nejvyšších etických norem. VÍCE

   

  Program pro výzkum výživy a inovací

  Hill's zaměstnává více než 150 veterinářů, odborníků na výživu a vědeckých pracovníků v potravinářské oblasti po celém světě, kteří každý den vylepšují stávající a vytvářejí nové produkty, které umožní vašemu domácímu mazlíčkovi prožít dlouhý, zdravý a plnohodnotný život. Vědečtí pracovníci společnosti Hill's jsou každoročně autory více než 50 vědeckých publikací a učebnicových kapitol, a vyučují na předních školách veterinárního lékařství po celém světě. Jejich znalosti a zkušenosti uplatňujeme při produkci všech krmiv Hill's™.

   

  Naše krmiva pro psy a kočky jsou vytvořena takovým způsobem, aby zajistila optimální rovnováhu nutričních hodnot a dobré chuti. Dobře víme, že nejlepší výživa pro vaše mazlíčky musí splňovat výživové potřeby, ale musí přitom také zabraňovat příjmu nadměrného množství živin, jako jsou tuky a soli, které mohou v průběhu času způsobit zdravotní komplikace.

   

  Dlouhodobá investice společnosti Hill's do vzdělávání, technologií a talentovaných vědců nám pomohla při vývoji inovativních produktů, včetně nejširšího sortimentu produktů klinické výživy pro nemocné, rizikové a zdravé psy a kočky. Odměnou za naši práci je dobrá kondice vašeho domácího mazlíčka.

   

  Středisko Hill's Pet Nutrition Center ve městě Topeka v Kansasu, je nejmodernějším technologickým zařízením, které jasně dokládá náš závazek přispívat ke zlepšení zdraví psů a koček. Kromě veterinárních lékařů a atestovaných specialistů v oblasti výživy a vnitřního lékařství, máme také chlupaté pomocníky - psy a kočky. tým ochutnává naše produkty a tím nám pomáhá vytvořit to nejvýživnější a nejchutnější krmivo pro vaše mazlíčky. Na oplátku jim poskytujeme vše, co potřebují - od čistých a prostorných obytných kotců, výběhů až po spousty přátel, ať už lidských nebo zvířecích. Každému pejskovi nebo kočičce se věnuje jeho/její vlastní tým odborníků. Ti pak mezi sebou budují vzájemnou důvěru a pevný vztah, stejně jak tomu je mezi vámi a vaším psem či kočkou.

   

  Naše produkty si od roku 1948 získávaly důvěru milionů majitelů psů a koček. Dnes veterináři tyto produkty společnosti Hill's doporučují svým klientům a používají je i pro své mazlíčky, a to daleko častěji než produkty jiných firem.

   

  Inovace a nápady na produkty — Odeslat patentované inovace nebo nápady na nové produkty

 • Dědictví v oblasti péče

  Začátky a zásadní objevy

  V roce 1928 doktor Mark L. Morris starší založil Raritánskou nemocnici pro zvířata ve městě Edison, stát New Jersey. V té době to byla jedna z pouhých dvou nemocnic pro malá zvířata v USA. Doktor Morris věřil, že správná výživa může mít pozitivní dopad na zdraví domácích zvířat. Vyvinul první krmivo Prescription Diet™ ve snaze pomoci jednomu z prvních amerických slepeckých psů, který trpěl onemocněním ledvin. Nyní, o desetiletí později, společnost Hill's™ Pet Nutrition stále usiluje o delší a zdravý život domácích mazlíčků. Přečtěte si celý příběh společnosti Hill's™ Pet Nutrition.

  Příběh společnosti Hill's™ Pet Nutrition.

  Věříme, že kvalitní péče o domácí zvířata zahrnuje optimální výživu, pravidelnou veterinární péči, denní cvičení a prostředí plné lásky. Všechna zvířata v Hill's™ Pet Nutrition žijí v takovém prostředí. Používáme pouze šetrné neinvazivní metody, které jsou nutné k rozvoji nutričních technologií tak, aby psi a kočky mohli žít delší zdravý život. Naše objevy se nedají srovnávat s ostatním krmivářským průmyslem. Naši společnost a reputaci jsme vybudovali na základě nejvyšších etických norem. V roce 1928 doktor Mark L. Morris starší založil Raritánskou nemocnici pro zvířata ve městě Edison, stát New Jersey. V té době to byla jedna z pouhých dvou nemocnic pro malá zvířata v USA. Kolem roku 1939 dr. Morris došel k názoru, že správná výživa může mít pozitivní dopad na zdraví domácích zvířat.

   

  Každý den prověřujeme, zda-li kvalita vědecké technologie a soucitná péče o zvířata jde ruku v ruce se zlepšováním zdravého života domácích mazlíčků. To je důvod proč Hill's™ podporuje pouze zodpovědný, humánní přístup v péči o psy a kočky. Všechny studie prováděné nebo podporované společností Hill's™, ať už v Hill's™ Pet Nutrition Center, v domácích podmínkách, veterinárních školách nebo kdekoliv jinde, musí být v souladu s přísnou politikou Hill's™, aby byla zajištěna výjimečná péče o zvířata: Koncem 30. let 20. století mladý slepý muž Morris Frank cestoval po státech se svým vodicím psem Buddym, aby propagoval psy ze Seeing Eye™. Německý ovčák Buddy však trpěl selháním ledvin a pan Frank požádal doktora Morrise o pomoc. Dr. Morris se domníval, že onemocnění je následkem nedostatečné výživy a začal vyvíjet nové krmivo, které by Buddymu pomohlo. Společně se svoji ženou Louise vyrobil doktor Morris ve své kuchyni krmivo pro psy. Louise a tři další ženy pak vyráběly krmivo ve sklepě rodinného domu Morrisových a balily ho do sklenic Ball™. Krmivo Raritan Ration B bylo předchůdcem krmiva Hill's™ Prescription Diet™ k/d™ Canine a bylo určeno pro psi trpící ledvinových selháním a nedostatečností.

   

  Při studování jak je živina absorbována, distribuována, uložena, využita nebo vyloučena, používáme metody, které jsou veterinárním ekvivalentem v lidské výživě nebo lékařských studiích. Společnost Hill's™ nepodporuje ani neprovádí studie, které by psům nebo kočkám způsobovaly bolest nebo zranění. Vycházíme z přesvědčení, že to, co je bolestivé pro člověka, je rovněž bolestivé pro psy a kočky. V následujících letech partnerství mezi doktorem Morrisem a firmou Hill Packing Company přerostlo do založení Hill's Pet Nutrition, nadále se rozšiřovalo a přinášelo další receptury terapeutických krmiv do řady produktů Prescription Diet. Dr. Morris založil výzkumnou laboratoř ve městě Topeka v roce 1951, když byly k dispozici čtyři druhy krmiv Prescription Diet pro psy.

   

  Studie provádíme pouze v případech, kdy jsme přesvědčeni, že můžeme zlepšit zdraví a pohodu domácích zvířat. Tyto studie často vedou k průlomovým zjištěním v oblasti výživy, která zlepšují životy milionů psů a koček. Syn doktora Morrise, Dr. Mark Morris mladší, se podílel na růstu Hill's Pet Nutrition v průběhu následujících několika desetiletí. Dr. Morris ml. zaznamenal poptávku po konzistentním krmivu vysoké kvality, které by se mohlo používat ve výzkumu. Proto vyvinul krmivo pro zdravá domácí zvířata. V roce 1968 byla zpřístupněna řada krmiv prostřednictvím veterinářů a odborníků na péči o zvířata pod názvem Hill's™ Science Diet™ (V Evropě pod názven Science Plan). Tato řada se stále rozšiřovala a v současnosti zahrnuje více než 50 druhů krmiv se speciálním složením pro mnohé životní fáze a speciální potřeby zdravých domácích zvířat.

   

  Neustále se snažíme najít nové metody, které by nahradily výzkum na zvířatech. Většina psů a koček, kteří jsou zapojeni v naší krmené studii, je testováno v domácích podmínkách. Naši veterinární lékaři a výživoví poradci jsou odborně kvalifikovaní ve vývoji metod, které simulují zvířecí organismus. Například jsme vyvinuli matematický vzorec založený na nutričním profilu potravin, který přesně předpovídá pH kočičí nebo psí moči, aniž by bylo nutné provádět testy na zvířatech. V roce 1976 skupina Colgate-Palmolive Company získala Hill's Pet Nutrition. Dnes jsou krmiva pro domácí zvířata značky Hill's™ k dispozici v 86 zemích po celém světě. V roce 1999 společnost dosáhla tržeb ve výši 1 miliardy USD a toto číslo každým rokem dále roste. Veterináři po celém světě produkty společnosti Hill's doporučují svým klientům a používají je i pro své mazlíčky daleko častěji než produkty jiných firem. Dnes produktové řady Hill's zahrnují více než 60 produktů značky Prescription Diet a více než 50 produktů značky Science Plan.

   

  Abychom majitele zvířat ujistili, že jsou naše terapeutická krmiva bezpečná a účinná, podporujeme studie, kde se využívají zvířata s přirozeně se vyskytujícím onemocněním. Neprovádíme žádné studie, kde bychom chirurgickou nebo nechirurgickou metodou způsobili nebo simulovali onemocnění. Ve středisku Hill's Pet Nutrition Center ve městě Topeka v Kansasu týmy veterinářů a atestovaných specialistů v oblasti výživy a vnitřního lékařství spolupracují s domácími zvířaty na vývoji výživných a chutných krmiv. Každé zvíře má svůj tým, který mu zajišťuje čistý a prostorný kotec, místo na hraní a výběh, a mnoho jiných lidských i zvířecích přátel. V tomto špičkovém zařízení se také nachází plně vybavená veterinární nemocnice certifikovaná Asociací amerických nemocnic pro zvířata (AAHA). To znamená, že nemocnice vyhovuje nejvyšším současným standardům veterinárních nemocnic pro malá zvířata.

   

  Hill's™ Pet Nutrition Center a ostatní externí zařízení, která Hill´s podporuje, musí splňovat nebo převyšovat všechny průmyslové regulační normy v rámci péče o zvířata. Pro všechny studie prováděné v externích zařízeních určujeme a financujeme „zástupce zvířat“, který je zodpovědný za zajištění šetrné péče o každé zvíře, jejíž klíčovou složkou je poskytnutí dostatku pohybu a sociálně obohaceného prostředí. S přechodem do 21. století naše odhodlání posilovat vztahy mezi lidmi a jejich domácími mazlíčky ještě zesiluje. Rozšiřujeme naše produktové řady mezinárodně, rozšiřujeme naše moderní závody a vyvíjíme nové programy, aby vaši domácí mazlíčci byli zdraví a šťastní.

   

  Výsledky našich studií publikujeme, abychom zlepšili znalosti v nutriční péči a předešli tak zbytečnému opakování studií na psech a kočkách.

   

  Hill's™ používá pouze data z veřejně dostupných studií, buďto dříve publikovaných nebo provedených v souladu s politikou Global Animal Welfare Policy.

  Historie Hill's Pet Nutrition

  Podívejte se na Hill's v průběhu let!

   

  1939

  Morris Frank se setkává s Dr. Morrisem starším na slavnostním obědě a žádá ho, aby vyšetřil jeho vodicího psa Buddyho. Dr. Morris diagnostikuje selhání ledvin. Věří, že Buddymu by mohlo pomoci krmivo, které vyvinul, a posílá p. Franka domů s Raritan Ration B. Toto krmivo se stává předchůdcem Prescription Diet™ k/d™ Canine a je určeno jako pomoc psům trpícím ledvinovým selháním a nedostatečností. Dr. Morris balí krmivo Raritan Ration B do sklenic.

   

  1948

  Dr. Mark Morris spolupracuje s Burtonem Hillem ze společnosti Hill Packing Company a konzervuje do plechovek krmivo Canine k/d™, dříve známé jako Raritan Ration B, a krmivo Canine p/d™, dříve Raritan Ration C. Dr. Morris zakládá charitu pro malá zvířata, která se později proslaví jako nadace Morris Animal Foundation - nadace, pro kterou jsou zvířata na prvním místě a jejich pohoda a zdraví jediným neochvějným cílem.

   

  1949

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ i/d™ pro gastrointestinální potíže u psů. Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ r/d™ pro obezitu u psů.

   

  1958

  Hill Packing Company zakládá závody ve státech Kansas, Jižní Karolina, Jižní Dakota, Ohio, Arkansas, Massachusetts a Washington.

   

  1960

  Dr. Morris st. se stává prezidentem Asociace amerických veterinárních lékařů (AVMA).

   

  1962

  Burton Hill umírá; Richard L. Davis nahrazuje ve funkci prezidenta Hill's™ Pet Nutrition.

  1964

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ h/d™ pro zvířata se selháním srdce a onemocněním srdce.

   

  1965

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ d/d™ pro domácí zvířata s dermatologickými potížemi souvisejícími s určitými potravinovými alergiemi.

   

  1966

  Richard L. Davis umírá; Don F. Hogue ho nahrazuje ve funkci prezidenta Hill's™ Pet Nutrition.

   

  1968

  Firma Riviana Foods kupuje společnost Hill's™ Pet Nutrition a její receptury, uzavírá smlouvu s Mark Morris Associates na vývoj nových receptur krmiv.

   

  1968

  Dr. Mark Morris ml. vytváří Science Diet™, řadu krmiv pro zdravé domácí mazlíčky. Na trh je uvedeno první krmivo z řady Science Diet™, Adult Maintenance.

   

  1971

  Je vyvinuto krmivo Diet™ c/d™ pro kočky trpící onemocněním dolních močových cest.

   

  1976

  Colgate-Palmolive Company získává Riviana Foods.

   

  1977

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ u/d™ pro onemocnění močových cest u psů způsobených šťavelanem vápenatým, urátem a cystinem.

   

  1979

  Vyvinuto krmivo Science Diet™ Senior pro pohodu velmi starých mazlíčků.

   

  1981

  Bob Wheeler se stává prezidentem společnosti Hill's™ Pet Nutrition. Krmivo Prescription Diet™ s/d™ je vyvinuto pro léčbu onemocnění močových cest psů rozpuštěním struvitu. Tento revoluční nový výrobek skutečně pomáhá tělu rozpouštět určité typy močových kamenů u psů.

   

  1983

  První vydání učebnice Klinická výživa malých zvířat, jejíž je Dr. Morris ml. spoluautorem a která se stává rozhodujícím textem o výživě psů a koček. I dnes se používá na veterinárních fakultách po celém světě.

   

  1987

  Krmivo Prescription Diet™ w/d™ je vyvinuto pro domácí zvířata, která potřebují regulovat hmotnost, trpí onemocněním reagujícím na vlákninu a mají potíže s trávením.

   

  1992

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ a/d™ pro asistované krmení a rekonvalescenci.

   

  1993

  Dr. Mark Morris st. nás opustil ve věku 92 let.

   

  1994

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ t/d™ pro péči o ústní dutinu.

   

  1996

  Je vyvinuta receptura pro Science Diet™ Large Breed Growth.

   

  1998

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ n/d™ jako jediné krmivo, u kterého bylo klinicky ověřeno, že prodlužuje dobu přežití psů prodělávajících léčbu rakoviny a zlepšuje kvalitu jejich života.

   

  1999

  Hill's™ Pet Nutrition se stává společností s obratem 1 miliardy dolarů. Je vyvinuto krmivo Science Diet™ Hairball Control.

   

  2000

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ z/d™ pro domácí zvířata s potravinovými alergiemi. Jsou vyvinuta krmiva Science Diet™ Sensitive Skin a Sensitive Stomach.

  2000

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ b/d™ obsahující exkluzivní směs antioxidantů, které přispívají k boji proti příznakům stárnutí mozku a zlepšují schopnost učení u starších psů.

   

  2002

  Založen program partnerství Hill's Science Diet s útulky.

   

  2003

  Vyvinuto krmivo Prescription Diet™ m/d™ pro kočky, které potřebují snížit hmotnost anebo trpí diabetem. Science Diet™ Advanced Protection™ představuje výjimečnou řadu krmiv s nejvyšším obsahem antioxidantů mezi všemi krmivy pro domácí zvířata dostupnými na trhu.

   

  2005

  Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ j/d™ pro psy, kteří mají problémy s mobilitou. Na trh je uvedeno krmivo Science Diet™ Indoor Cat.

   

  2007

  Dr. Mark Morris ml. nás opouští. Je vyvinuto krmivo Prescription Diet™ c/d™ Multicare Feline pro kočky trpící onemocněním dolních močových cest

  Dr. Mark Morris st.

  Dr. Mark Morris Sr.

  Dr. Morris se narodil v roce 1901 a byl zakladatelem společnosti Hill's Pet Nutrition. Jako vizionář v oblasti klinické výživy věřil, že výživa může pomoci domácím mazlíčkům při určitých onemocněních. V té době se většina veterinární práce točila kolem hospodářských zvířat, on se však staral o domácí zvířata a jejich majitele a v roce 1928 otevřel Raritánskou nemocnici pro zvířata ve městě Edison, stát New Jersey. Byla to druhá nemocnice určená výhradně pro malá zvířata v USA.

  Dr. Mark Morris Sr. with dog in the lab

  Dr. Morris měl nové nápady, jak zvládat onemocnění u domácích zvířat. Spolupracoval s doktorem Jimem Allisonem z oddělení biochemie univerzity Rutgers na vývoji technik pro diagnostiku onemocnění malých zvířat. Jeho myšlenky byly nové a ne vždy se setkaly s vřelým přijetím, ale Dr. Morris se brzy stal vyhlášeným odborníkem na výživu domácích mazlíčků.

  Poté, co se Dr. Morris spojil s firmou Hill Packing Company ve městě Topeka, stát Kansas, založil charitu pro malá zvířata. Nadace Morris Animal Foundation i dnes zajišťuje financování výzkumu v oblasti malých a divokých zvířat a nabízí stipendia pro studenty veterinárních škol. Dnes je to největší nezisková nadace na světě pro zdravotní studie domácích a divokých zvířat s finančním prostředky ve výši téměř 50 milionů dolarů od svého založení v roce 1948.

  Science Diet bags

  Po celý svůj život byl Dr. Morris aktivní v oblasti péče o malá zvířata. Byl prvním prezidentem Asociace amerických nemocnic pro zvířata (AAHA) a prezidentem Asociace amerických veterinárních lékařů (AVMA). Také vedl komisi, která určila standardy pro krmiva pro domácí zvířata, a toto úsilí se později stalo základem Asociace amerických úředníků pro kontrolu krmiv (AAFCO).

  Dr. Morris zemřel v roce 1993 ve věku 92 let.

  Dr. Mark Morris ml.

  Dr. Mark Morris Jr.

  Dr. Mark Morris ml., syn zakladatele společnosti Hill's Pet Nutrition doktora Marka Morrise staršího, pokračoval v práci, kterou začal jeho otec ve výživě domácích zvířat.

  Mark Morris ml. vyrůstal v domě, kde jeho matka vařila krmiva jeho otce Prescription Diet™, a rozhodl se navázat na otcovy aktivity v oblasti výživy domácích zvířat. Dr. Morris ml. zaznamenal poptávku po konzistentním krmivu vysoké kvality, které by se mohlo používat ve výzkumu. V té době nebylo krmivo pro domácí zvířata regulováno, a proto vědci měli problémy s udržením integrity své práce.

  Science Diet canned formula

  Proto Dr. Morris ml. vyvinul krmivo pro zdravá domácí zvířata. V roce 1968 byla zpřístupněna řada krmiv prostřednictvím veterinářů a odborníků na péči o zvířata pod názvem Hill's™ Science Diet™ (v Evropě pod názvem Science Plan). Tato řada se stále rozšiřovala a v současnosti zahrnuje více než 50 druhů krmiv značky Science Diet a více než 60 druhů krmiv značky Prescription Diet™ se speciálním složením pro mnohé životní fáze a speciální potřeby zdravých domácích zvířat.

  Small Animal Clinic Nutrition books

  Dr. Morris ml. je celosvětově považován za otce zdravé výživy pro malá zvířata a spolupracoval také na zavedení standardů pro potravu podávanou zvířatům v zoologických zahradách. Byl zakládajícím členem Americké akademie veterinární výživy (ACVN) a autorem mnoha publikací o zvládání nemocí pomocí správné výživy, přednášel po celém světě praktikujícím veterinářům, studentům veterinárních fakult i majitelům domácích mazlíčků. Dr. Morris ml. je spoluautorem díla „Klinická výživa malých zvířat“, učebnice výživy domácích zvířat a nejčastěji používaného zdroje k danému tématu na celém světě.

   

  Dr. Morris ml. zemřel 14. ledna 2007 ve věku 72 let.

 • Vše pro pohodu zvířat

  Hill's závazek vše pro pohodu zvířat

  Všechna zvířata, která jsou v péči Hill´s Pet Nutrition, žijí v láskyplném, bezpečném, hravém a čistém prostředí. Používáme pouze humánní neinvazivní výzkumné metody, které jsou nutné k rozvoji nutriční technologie, proto aby psi a kočky mohli žít delší zdravý život. Naše objevy se nedají srovnávat s ostatním krmivářským průmyslem. Naši společnost a reputaci jsme vybudovali na základě nejvyšších etických norem.

  Každý den prověřujeme, zda-li kvalita vědecké technologie a soucitná péče o zvířata jde ruku v ruce se zlepšováním zdravého života domácích mazlíčků. To je důvod, proč Hill’s podporuje a uplatňuje pouze zodpovědný, humánní přístup v péči o psy a kočky. Všechny studie prováděné nebo podporované společností Hill´s, ať už v Hill´s Pet Nutrition Center, v domácích podmínkách, veterinárních školách, nebo mimo ně, musí být v souladu s přísnou politikou Hill´s, která zajistí výjimečnou péči o zvířata.

  • Nepodílíme se na studiích ohrožujících zdraví psů a koček. Všechny studie podporované společností Hill's jsou zaměřené na udržení a zlepšení zdraví zvířat. Neprovedli bychom žádnou studii, která by vyžadovala následnou eutanazii psa nebo kočky.
  • Při studování jak je živina absorbována, distribuována, uložena, využita nebo vyloučena, používáme metody, které jsou veterinárním ekvivalentem v lidské výživě nebo lékařských studiích. Společnost Hill’s nepodporuje ani neprovádí studie, které by psům nebo kočkám způsobovaly bolest nebo zranění. Vycházíme z přesvědčení, že to, co je bolestivé pro člověka, je rovněž bolestivé pro psy a kočky.
  • Studie provádíme pouze v případech, kdy jsme přesvědčeni, že můžeme zlepšit zdraví a pohodu domácích zvířat. Tyto studie často vedou k průlomovým zjištěním v oblasti výživy, která zlepšují životy milionů psů a koček.
  • Neustále se snažíme najít nové metody, které by nahradily výzkum na zvířatech. Většina psů a koček, kteří jsou zapojeni v naší krmené studii, je testováno v domácích podmínkách. Naši veterinární lékaři a výživoví poradci jsou odborně kvalifikovaní pro vývoj modelů, které simulují zvířecí organismus. Například v testování orální péče jsme průkopníky v používání „umělých úst“, které měří účinnost nových technologií. Dalším příkladem je používání matematických vzorců založených na nutričním profilu potravin, které přesně vypočítají pH kočičí moči, aniž by se prováděly testy na zvířatech.
  • Abychom majitele zvířat ujistili, že jsou naše terapeutická krmiva bezpečná a účinná, podporujeme studie, kde se využívají zvířata s přirozeně se vyskytujícím onemocněním. Neprovádíme žádné studie, kde bychom chirurgickou nebo nechirurgickou metodou způsobili nebo simulovali onemocnění.
  • Hill´s Pet Nutrition Center a ostatní externí zařízení, které Hill´s podporuje, musí splňovat nebo převyšovat všechny průmyslové regulační normy v rámci péče o zvířata. Pro tato externí zařízení, na kterých probíhají studie, jmenujeme a financujeme „zástupce zvířat“, který zodpovídá za poskytování soucitné péče každému zvířeti a který zvířatům poskytuje dostatek pohybu a sociálně obohacené prostředí. S nadšením podporujeme a povzbuzujeme lidi k adopci psů a koček, kteří se již zúčastnili studií. Naléhavě žádáme nové majitele zvířat, aby se o nové zvíře naučili starat ještě předtím, než si ho vezmou domů.
  • Výsledky našich studií publikujeme, abychom zlepšili znalosti v nutriční péči, a předešli tak zbytečnému opakování studií na psech a kočkách.
  • Hill´s používá pouze data z veřejně dostupných studií, nebo dříve publikovaných nebo které byly provedeny v souladu s Global Animal Welfare Policy.
 • Zapojení do komunity

  Naším posláním je pomáhat obohacovat a prodlužovat speciální vztahy mezi lidmi a jejich domácími mazlíčky, a to nabídkou nejlepších krmiv na světě. A naše odhodlání pomáhat domácím mazlíčkům sahá hluboko do komunity. Náš vlastní program Hill’s Food, Shelter & Love nám poskytuje příležitost, jak v praxi realizovat naše cíle tím, že každý den nakrmíme více než 7 000 zvířat bez domova. Od roku 2007 společnost Hill’s™ přispěla k více než 200 000 adopcí...a toto číslo stále roste. Jsme pyšní, že jsme součástí tohoto programu, který spojuje domácí mazlíčky a lidi. V České republice aktivně podporujeme útulky a adopce zvířat z útulků. Prostřednictvím dlouhodobých kampaní pod hlavičkou Hill’s Food, Shelter & Love, jako např. Naplňte bříška nebo Adoptuj přítele, se snažíme útulky a jejich svěřence zviditelnit a podpořit adopce. V roce 2017 jsme darovali více než 2,2 tun krmiva potřebným pejskům a kočičkám v útulcích napříč republikou. Jsme hrdým partnerem sbírky Modrý puntík Veterinární kliniky Vethope.